6.4.2016

Zuzana Čepelková a Jan Louda

Ukázka toho, že skupinové lekce nejsou pouze “jen pro ženy”

                                                     

Zuzka: „Vždycky jsem byla docela lempl a nikdy u ničeho nevydržela. Občas jsem navštěvovala různé skupinové lekce, z nichž některé mě chytly víc, některé míň, ale pořád jsem cítila, že to není ono, že potřebuju jiný typ cvičení a jiný přístup. Zkusila jsem asi před dvěma roky funkční trénink pod vedením Filipa a hned první hodina mě nadchla. Postupně jsem na lekci přivedla přítele a kamarádku a u Filipa, který mi byl od začátku sympatický jak po cvičební, tak lidské stránce, jsme všichni zůstali dodnes.

Honza: „Jako dítě a teenager jsem relativně dost sportoval, ale poslední léta před setkáním s Filipem jsem své tělo zanedbával. Vzpomínám na první hodiny funkčního tréninku, jak jsem měl potíže se zvládnutím cviků, s jejich provedením, koordinací pohybů těla, fyzičkou, svaly byly zkrácené… Po každé hodině mě bolelo celé tělo. Přesto nebo právě proto mě pravidelné cvičení pod Filipovým vedením chytlo.

Nadchla nás koncepce cvičení, které je jak na sílu, tak na fyzičku a výdrž a velký důraz je kladen na mrštnost, sílu i protahování. Stejně tak nás dostala nápaditost a originalita cviků včetně jejich obměňování. Je vidět, že se Filip neustále vzdělává a vymýšlí často nějaké novinky. Přínosem jsou cviky ve dvojicích nebo menších skupinkách, díky čemuž jsme se vzájemně všichni pravidelně chodící poznali a stala se z nás dobrá parta, která se vídá i mimo tréninky. Pod Filipovým vedením jsme absolvovali i přípravu na extrémní překážkové závody typu Spartan Race a několika závodů se jako tým zúčastnili a skvěle si je užili.

Cvičení s Filipem je pro nás koníčkem i prostředkem pro udržení si fyzické zdatnosti. Vždycky se těšíme jak na pravidelný záhul, tak na naši skvělou partu. Filip je pro nás nejen profík v oboru, ale i skvělý kamarád a tahoun celé cvičební skupiny.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial